Procházka Vladimír (1947)
Big Bang
sklo jantarové, tavené ve formě, leštěné, sign. a dat. Procházka 2013, průměr 66 cm, tloušťka 12 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora
Vystaveno: Coburg prize for contemporary Glass 2014
Autor absolvoval ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze v roce 1972. Ve své tvorbě se zaměřuje především na projekty skla v architektuře (řada realizací v Mostě, osvětlení Lorety v Praze, okna v rotundě na Řípu...). Věnuje se i volné tvorbě, ve které pracuje technikou tavené plastiky. Za tuto tvorbu získal v letech 2001 a 2004 prestižní ocenění na mezinárodní výstavě skla Kanazawa. Efektní monumentální plastiky jsou oblíbené především v USA.
15.10.2015 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 320.000,-
CZK 250.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-
Procházka Vladimír (1947)
Big Bang
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 15.10.2015 - 20:00 |
Místo konání aukce: | ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 |
Prohlídka: | 01.10. - 15.10.2015 |